Jambiani Villas

Jambiani, Tanzania Flagga - Tanzania

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurang
  • Flygplats Zanzibar (ZNZ): 55.8 km

Hotellbeskrivning

Jambiani Villas ligger i Jambiani på stranden, en kvart med bil från både Jambiani Beach och Paje Beach. Detta hotell vid stranden ligger 2,3 km från Kuza Cave och 4,1 km från Swahili Cave. Känn dig som hemma i ett av de 12 rummen som har pentry med stor kyl/frys och spishäll. Rummen har privata inredda balkonger/terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Jambiani Beach - 0,4 km
Kuza Cave - 2,3 km
Swahili Cave - 3,6 km
Kite Centre Zanzibar - 4,3 km
Paje Beach - 5,5 km
Maalum Cave Pool - 5,8 km
Bwejuu Beach - 8,7 km
Makunduchi Beach - 13,8 km
Dongwe Beach - 14,8 km
Pingwe Beach - 19,4 km
Mtende Beach - 21,1 km
Michamvi Kae Beach - 23,4 km
Kizimkazimoskén - 23,9 km
Dimbani Beach - 24,1 km
Salaam Cave Aquarium - 24,6 km

Den största flygplatsen i närheten är Zanzibar (ZNZ-Zanzibar Intl.) - 56,4 km

Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Gäster har mot en avgift tillgång till flygtransfer tur/retur (tillgänglig dygnet runt) och transport till/från färjeterminal. Skäm bort dig själv med massage eller njut av utsikten från deras terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bröllopstjänster. Gäster kan enkelt ta sig runt med boendets buss (avgift tillkommer) som rör sig inom ett område på 100 km. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 5.00 USD per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: USD 95 per fordon (tur och retur, max. antal passagerare 6)
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Upp till 2 barn, 6 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Boendet rengörs av städpersonal.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta

Laddar sökresultatet...