MiCasa All Suite Hotel
Kuala Lumpur,
Malaysia
Faciliteter
- Pool
- Restaurang
- Bar
- A/C
- Flygplats Kuala Lumpur (KUL): 59.8 km
Hotellbeskrivning
MiCasa All Suite Hotel ligger i Kuala Lumpur, en fem minuters bilfärd från både Petronas tvillingtorn och KLCC-parken. Detta hotell i lyxstil ligger 3 km från Berjaya Times Square och 2,8 km från Suria KLCC shoppingcentrum. Känn dig som hemma i ett av de 242 luftkonditionerade rummen som har kök med ugn och mikrovågsugn. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 42-tums smart-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Royal Thai Embassy (ambassad) - 0,7 km
Ampang-parken - 0,8 km
Kuala Lumpur-mässan - 1,2 km
KLCC-parken - 1,3 km
Prince Court (sjukhus) - 1,3 km
Petrosains Science Discovery Centre - 1,6 km
Suria KLCC shoppingcentrum - 1,6 km
Petronas tvillingtorn - 1,7 km
Kuala Lumpur-paviljongen - 1,9 km
Fahrenheit 88 Shopping Mall - 2 km
The Exchange TRX - 2,1 km
Lot 10 shoppingcenter - 2,2 km
Gleneagles Kuala Lumpur - 2,2 km
Sungei Wang Plaza - 2,4 km
Changkat Bukit Bintang - 2,4 km
Närmaste flygplatser är:
Subang (SZB-Sultan Abdul Aziz Shah) - 27,5 km
Kuala Lumpur International Airport (KUL) - 60,1 km
Rekommenderad flygplats för MiCasa All Suite Hotel är Kuala Lumpur International Airport (KUL).
Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuder man utomhuspool och fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi och conciergetjänster. MiCasa All Suite Hotel har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.00 till 10.30.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: MYR 100 per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: MYR 50 för vuxna och MYR 45 för barn
- Avgift för extrasäng: MYR 108 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är tillgänglig mellan 06.00 och 22.00.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.

