Marriott Executive Apartments City Center Doha

Doha, Qatar Flagga - Qatar

Faciliteter

  • Pool
  • Gym
  • Flygplats Doha (DOH): 11.9 km

Recensioner

| 3,7/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Marriott Executive Apartments City Center Doha ligger centralt i Doha, en kvarts promenad från både City Centre Shopping Mall och Doha Corniche. Detta hotell ligger 5,4 km från Katara Beach och 5,7 km från Kulturstaden Katara. Känn dig som hemma i ett av de 254 individuellt möblerade rummen med kylskåp och mikrovågsugn. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrum med badkar och dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

City Centre Shopping Mall - 0,5 km
Dohasanden - 0,7 km
Smoke - 0,8 km
The Gate Mall - 0,8 km
Doha Exhibition and Convention Center - 1,1 km
Doha Corniche - 1,2 km
Hotel Park - 1,3 km
Tornado Tower - 1,3 km
Utbildningsministeriet - 1,7 km
Burj Doha - 1,7 km
Al Bidda Tower - 1,8 km
Msheirebs berikningscenter - 1,9 km
Khalifa International Tennis Complex - 2,9 km
Qatar SC Stadium - 3,1 km
Doha Exhibition Center - 3,6 km

Närmaste flygplatser är:
Doha Intl. Airport (DIA), Doha, Qatar - 12,8 km
Doha (DOH-Hamad Intl.) - 20,6 km

Gäster har tillgång till bland annat dator, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Du får tillgång till gym, utomhuspool och inomhuspool. Boendet har även gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Hotellets gäster kan äta middag på Campagnia Caffé eller beställa snacks på deras kafé.
  • Avgift för flygtransfer: QAR 225 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
  • Avgift för extrasäng: QAR 100.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ett barn, 12 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Boendet rengörs av städpersonal.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta

Laddar sökresultatet...