Mary-Ann's Polarrigg

Longyearbyen, Svalbard och Jan Mayen Flagga - Svalbard och Jan Mayen

Faciliteter

  • Bar
  • Flygplats Svalbard Longyearbyen (LYR): 4.5 km

Recensioner

| 4,5/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Mary-Ann's Polarrigg ligger i Longyearbyen, en tio minuters promenad från både University Centre in Svalbard och Svalbards kirke. Detta hotell ligger 0,7 km från Svalbard Museum och 1,4 km från Svalbard Kirke. Känn dig som hemma i ett av de 40 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

University Centre in Svalbard - 0,4 km
Svalbards kirke - 0,6 km
Svalbard Kirke - 0,6 km
Svalbard Museum - 0,6 km
Svalbard globala frövalv - 4,8 km

Den största flygplatsen i närheten är Longyearbyen (LYR-Svalbard) - 4,5 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Boendet har även en spelhall, skidförvaring och en tv i allmänt utrymme. Gäster på Mary-Ann's Polarrigg kan äta gott på Vinterhagen. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 07.00 och 10.00.
  • Avgift för flygtransfer: NOK 75 per person (enkel resa)
  • Avgift för flygtransfer per barn: NOK 25 (enkel resa)
  • Avgift för tidig incheckning: NOK 315 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för sen utcheckning: NOK 315 (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta

Laddar sökresultatet...