Hearton Hotel Higashishinagawa

Tokyo, Japan Flagga - Japan

Faciliteter

Recensioner

| 4/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Hearton Hotel Higashishinagawa ligger i Tokyo (i området Shinagawa), 3 min med bil från Tokyo Bay och 7 min från Tokyo Big Sight. Detta hotell ligger 6,6 km från Tokyo Tower och 8,9 km från Kejserliga palatset. Känn dig som hemma i ett av de 448 rummen med kylskåp och LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, skrivbord och vattenkokare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Tokyo Bay - 1,3 km
Ohi Racecourse - 2,1 km
Shinagawa Aquarium - 2,9 km
Sengakuji-templet - 4,4 km
Regnbågsbron - 4,7 km
Shiba Park - 5,4 km
Keio-universitetet - 5,5 km
Hamarikyus trädgård - 5,5 km
Joypolis - 5,6 km
DiverCity Tokyo Plaza - 6 km
Sumida-floden - 6 km
Odaibas kustpark - 6,2 km
Tokyo Big Sight - 6,5 km
Old Shimbashi Station - 6,5 km
Tokyo Tower - 6,6 km

Närmaste flygplatser är:
Tokyo (HND-Haneda) - 19,4 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 79,5 km

Gäster har tillgång till bland annat dator, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferensrum och mötesrum. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, bankettsal och varuautomat. Gäster på Hearton Hotel Higashishinagawa kan äta gott på REGINA. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 09.30. Boendet är stängt mellan 5 maj 2027 och 5 maj 2027.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: JPY 1650 för vuxna och JPY 825 för barn
  • Parkeringsavgift: JPY 1500 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Höjdbegränsning gäller för parkering.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta

Laddar sökresultatet...