Casa Colonial Carmen

Havanna, Kuba Flagga - Kuba

Faciliteter

  • Flygplats Havanna (HAV): 20.3 km

Hotellbeskrivning

Detta pensionat ligger 2,2 km från Partagás cigarrfabrik och 30,8 km från Circuito de Karting El Salado. Känn dig som hemma i ett av de 4 rummen med minibarer. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns fläktar och strykutrustning kan fås på begäran. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Partagás cigarrfabrik - 2,1 km
Circuito de Karting El Salado - 30,8 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring och kaffe i allmänt utrymme. Gäster erbjuds flygtransfer från hotellet mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Njut av utsikten från deras takterrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och en tv i allmänt utrymme. Detta pensionat ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider). Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • 10 procent i avgift för städning debiteras (varierar beroende på enhetens storlek)

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för kontinental frukost: EUR 5 för vuxna och EUR 5 för barn
  • Avgift för flygtransfer: EUR 35 per fordon

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen är gratis upp till 2 timmar per dag.

Karta

Laddar sökresultatet...