Al Majaz Premiere Hotel Apartment

Sharjah, Förenade Arabemiraten Flagga - Förenade Arabemiraten

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurang
  • Gym
  • Flygplats Dubai World Central (DWC): 76.5 km

Recensioner

| 4,2/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Al Majaz Premiere Hotel Apartment ligger centralt i Sharjah, en kvarts bilresa från både Dubai Creek och Guldmarknaden. Detta lägenhetshotell i lyxstil ligger 16,8 km från Dubai World Trade Centre och 19,3 km från Dubai Cruise Terminal. Känn dig som hemma i ett av de 75 luftkonditionerade rummen som har kök med kylskåp och spishäll. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en LCD-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och gratis dagstidningar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Al Majaz Park - 0,1 km
Al Majaz strandpromenad - 0,7 km
Al Noor-moskén - 0,9 km
Sharjah centrum - 1,7 km
Sharjahs guldmarknad - 2,6 km
Sharjah Mega Mall shoppingcenter - 2,7 km
Sharjah Gold Center - 3 km
Al Jazeera-parken - 3,3 km
Expo Centre Sharjah - 3,5 km
Rolla shoppingcenter - 4,2 km
Sharjah-akvariet - 4,5 km
Al Khan Beach - 4,5 km
Al Sharjah Sports Club - 4,7 km
Sahara Centre (affärsgalleria) - 4,9 km
Sharjah Cricket Stadium - 4,9 km

Närmaste flygplatser är:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 14,3 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 19,9 km

Rekommenderad flygplats för Al Majaz Premiere Hotel Apartment är Dubai (DXB-Dubai Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat business-service, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuds inomhuspool och fitnesscenter. Detta lägenhetshotell har även gratis wi-fi och conciergetjänster. Du kan äta på lägenhetshotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice dygnet runt. Frukostbuffé serveras mot en avgift.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: AED 200 per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: AED 65 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för extrasäng: AED 150 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta

Laddar sökresultatet...