WOLO Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, Malaysia Flagga - Malaysia

Faciliteter

  • Flygplats Kuala Lumpur (KUL): 58.2 km

Hotellbeskrivning

WOLO Kuala Lumpur ligger mitt i Kuala Lumpur, 4 min promenad från Kuala Lumpur-paviljongen och 8 min från Berjaya Times Square. Detta hotell ligger 1 km från KLCC-parken och 2 km från Petronas tvillingtorn. Känn dig som hemma i ett av de 137 luftkonditionerade rummen med minibar och LED-tv. Satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, bidéer och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Lot 10 shoppingcenter - 0,1 km
Fahrenheit 88 Shopping Mall - 0,2 km
Changkat Bukit Bintang - 0,2 km
Sungei Wang Plaza - 0,2 km
Jalan Alor - 0,3 km
Kuala Lumpur-paviljongen - 0,3 km
Low Yat Plaza - 0,4 km
Berjaya Times Square - 0,6 km
The Exchange TRX - 0,9 km
Mitsui Shopping Park LaLaport - 1 km
Kuala Lumpur-mässan - 1,1 km
KLCC-parken - 1,1 km
Kuala Lumpur Forest Eco Park - 1,2 km
Suria KLCC shoppingcentrum - 1,4 km
Prince Court (sjukhus) - 1,5 km

Närmaste flygplatser är:
Subang (SZB-Sultan Abdul Aziz Shah) - 26,8 km
Kuala Lumpur International Airport (KUL) - 60,5 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och conciergetjänster. När hungern gör sig påmind kan du äta något på hotellets kafé. Frukost att ta med serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition: MYR 200 per boende, per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukost att ta med: MYR 25 för vuxna och MYR 15 för barn
  • Avgift för parkeringsservice: MYR 30 per dag
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta

Laddar sökresultatet...