Versailles by Vieras

Deira, Förenade Arabemiraten Flagga - Förenade Arabemiraten

Faciliteter

  • Pool
  • Barnpool
  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • Gym
  • Flygplats Dubai (DXB): 16.0 km

Recensioner

| 4,1/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Versailles by Vieras ligger i Dubai (i området Deira), fem minuter med bil från både Dubai Creek och City Centre Deira. Detta hotell ligger 7,2 km från Dubai World Trade Centre och 11,8 km från Dubai Mall. Känn dig som hemma i ett av de 85 luftkonditionerade rummen med minibarer och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Al Ghurair Centre - 0,7 km
Deira klocktorn - 1,1 km
Fiskrondellen - 1,2 km
Reef Mall - 1,2 km
Deira Twin Towers shoppingcenter - 1,6 km
Hamarain Centre - 1,6 km
Burj Nahar Mall - 1,7 km
City Centre Deira - 2,2 km
Naif Souq - 2,5 km
Kryddsouken - 2,8 km
Deira kryddsouq - 3 km
Guldmarknaden - 3 km
Textilsouk - 3,7 km
Hindi Lane - 3,7 km
Stora moskén - 3,8 km

Närmaste flygplatser är:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 5,7 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 29,8 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 65,7 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här erbjuds bland annat nattklubb, gym och utomhuspool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Detta hotell har 2 restauranger med bra mat om du inte bara vill stanna på rummet och njuta av rumsservice dygnet runt. På deras kafé serveras enklare måltider.Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition: AED 200.0 per vistelse
  • Stadsskatt: 15.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 15.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 15.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: AED 45 för vuxna och AED 25 för barn
  • Avgift för flygtransfer: AED 150.00 per person (tur och retur)
  • Avgift för extrasäng: AED 150.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 09.00 och 21.00.
  • Upp till 2 barn, 4 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta

Laddar sökresultatet...