Holiday Beach Club Hotel
Banjul,
Gambia
Faciliteter
- Pool
- Flygplats Banjul (BJL): 19.6 km
Hotellbeskrivning
Holiday Beach Club Hotel ligger i Serrekunda (i området Senegambia), ett stenkast från Senegambia Beach och 8 minuters promenad från Sir Dawda Kairaba Jawara International Conference Center. Detta hotell vid stranden ligger 0,8 km från Bijilo Beach och 1,2 km från Trädparken Bijilo. Känn dig som hemma i ett av de 80 rummen med kök. Rummen har privata balkonger. Wi-fi (avgift tillkommer) gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns skrivbord och kylskåp kan fås på begäran. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Senegambia Beach - 0,1 km
Sir Dawda Kairaba Jawara International Conference Center - 0,7 km
Bijilo Beach - 0,8 km
Tropic Shopping Centre - 1 km
Trädparken Bijilo - 1,1 km
Kololi Beach - 1,2 km
Senegambias hantverksmarknad - 4,6 km
Sakura Arts Studio - 5,8 km
African Living Art Centre - 6,5 km
Independence Stadium - 7,1 km
Bakau Beach - 8,4 km
Botanic Gardens - 9 km
Cape Point Beach - 10,7 km
Abuko National Park - 12,3 km
Tanji Bird Reserve (fågelreservat) - 13,2 km
Holiday Beach Club Hotel rekommenderar att du använder flygplatsen Banjul (BJL-Banjul Intl.) - 18,7 km
Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), tvättmöjligheter och värdeförvaringsskåp i receptionen. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här har du tillgång till fritidsnöjen som utomhuspool och hyrcyklar. Boendet har även wi-fi mot en avgift, en souvenirbutik eller tidningskiosk och utomhusgrill. Holiday Beach Club Hotel har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Koppla av med din favoritdrink i deras strandbar eller bar vid poolen. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Galamiddag på julafton (24 december) per vuxen: 25.00 GBP
- Avgift per barn för galamiddag på julafton (24 december): 12.50 GBP (ålder från 2 till 12 år)
- Galamiddag på nyårsafton (31 december) per vuxen: 26.00 GBP
- Avgift per barn för galamiddag på nyårsafton (31 december): 13.00 GBP (från 2 till 12 år)
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för wi-fi på rummet: GBP 3.25 per natt (avgiften kan variera)
- Avgift för wi-fi i allmänna utrymmen: GBP 3.25 per dag (avgiften kan variera)
- Avgift för sen utcheckning: GBP 10 (endast i mån av tillgång)
- Kylskåp på rummet finns tillgängligt mot en tilläggsavgift
- Avgift för extrasäng: GBP 20.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
