Anantara Kalutara Resort
Kalutara,
Sri Lanka
Faciliteter
- Pool
- Restaurang
- Bar
- A/C
- Gym
- Spa
- Barnklubb
- Flygplats Colombo (CMB): 96.1 km
Hotellbeskrivning
Anantara Kalutara Resort ligger i Kalutara, en 7 minuters bilfärd från Kalutara Bodhiya. Denna resort vid stranden ligger 15,1 km från Bentota Beach och 6,7 km från Kalatura-stranden. Känn dig som hemma i ett av de 141 luftkonditionerade rummen med minibarer och platt-tv. Rummen har privata balkonger/terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar och dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Kalutara Bodhiya - 4,6 km
Kalatura-stranden - 6,7 km
Pothupitiya Beach - 9,5 km
Beruwela hamn - 11,8 km
Wadduwa Beach - 13,9 km
Moragalla Beach - 14,6 km
Kande Vihare Temple - 15 km
Kaluwamodara Bridge - 15,1 km
Bentota Beach - 15,1 km
Brief Garden, Bevis Bawa - 18,5 km
Panaduras strand - 20,4 km
Induruwa Beach - 21,2 km
Kosgoda Beach - 26,4 km
Ahungalla Beach - 31,3 km
Balapitiya Beach - 34,2 km
Anantara Kalutara Resort rekommenderar att du använder flygplatsen Colombo (CMB-Bandaranaike Intl.) - 94 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Gratis parkeringsservice erbjuds på plats. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan njuta av massage och ansiktsbehandlingar. Här har du bland annat tillgång till utomhuspool, bastu och dygnet runt-öppet fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och gratis barnpassning. Denna resort har 4 restauranger som serverar bra mat, som till exempel Olu. Du kan också välja att lata dig på rummet med rumsservice dygnet runt. Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Koppla av med en drink på boendets bar vid poolen eller en av 2 barer/lounger. Komplett frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Galamiddag på nyårsafton (31 december) per vuxen: 300 USD
- Avgift per barn för galamiddag på nyårsafton (31 december): 150 USD (från 6 till 11 år)
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för komplett frukost: USD 40 för vuxna och USD 20 för barn
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
- Avgift för extrasäng: USD 45.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.


