The Reef 28 Hotel & Spa - Luxury Adults Only - All Suites

Playa del Carmen, Mexiko Flagga - Mexiko

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • Gym
  • Spa
  • hotell för vuxna
  • Flygplats Cancún (CUN): 54.9 km

Recensioner

| 4,4/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

The Reef 28 Hotel & Spa - Luxury Adults Only - All Suites ligger centralt i Playa del Carmen, ett stenkast från Quinta Avenida och en 3 minuters promenad från Playa del Carmen stora strand. Detta hotell med golfbana ligger 0,2 km från Playa Mamitas och 10 km från Xplor-nöjesparken. Känn dig som hemma i ett av de 120 luftkonditionerade rummen med mikrovågsugn och platt-tv. Rummen har privata inredda balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Quinta Avenida - 0,1 km
Playa Mamitas - 0,2 km
Playa del Carmen stora strand - 0,2 km
Estadio Mario Villanueva Madrid - 0,3 km
Super Chedraui Selecto Avenida 10 - 0,5 km
Quinta Alegrías shoppingcenter - 0,5 km
Pier Navega - 0,7 km
Playa 38 - 0,7 km
Calle Corazón - 0,7 km
Calle 12 - 0,7 km
Kyrkan Nuestra Señora del Carmen - 1 km
Frida Kahlo-museet - 1 km
3D Museum of Wonders - 1 km
Riviera Gran Casino - 1,1 km
Coco Beach - 1,1 km

Närmaste flygplatser är:
Cozumel, Quintana Roo (CZM-Cozumel Intl.) - 34,7 km
Cancun, Quintana Roo (CUN-Cancun Intl.) - 55,6 km
Tulum internationella flygplats (TQO) - 105,8 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Gratis parkeringsservice erbjuds på plats. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här har du tillgång till 2 bubbelpooler, en bastu och ett fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en souvenirbutik eller tidningskiosk. Låt väl smaka på 28, en av de 3 restauranger detta hotell erbjuder. Koppla av med en drink på boendets bar vid poolen eller en av 2 barer/lounger. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 11.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.75 USD per boende per natt
  • Destinationsavgift: USD 1.24 per boende per natt
  • Resortavgift: USD 10 per boende per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: USD 10 per person (ungefärligt pris)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 22.00.
  • Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Gäster under 18 år är inte tillåtna på det här boendet, som endast är avsett för vuxna.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta

Laddar sökresultatet...