The Corner Hotel

Bitez, Turkiet Flagga - Turkiet

Faciliteter

  • Pool
  • A/C
  • Flygplats Bodrum (BJV): 41.9 km

Recensioner

| 4,7/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

I Bodrum ligger The Corner Hotel, 1 min med bil från Bitez strand och 7 min med bil från Marinan i Bodrum. Detta hotell ligger 5,3 km från Camels strand och 5,5 km från Bodrums färjeterminal. Känn dig som hemma i ett av de 26 rummen med minibarer och LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Bitez strand - 0,2 km
Mor Plaj - 1 km
Grönastranden - 2 km
Gumbet-stranden - 2,6 km
WOW Beach - 2,6 km
Akvaryum-viken - 3,1 km
Gumbet Watersports - 3,3 km
Ortakents strand - 3,6 km
Pedasa antika stad - 4,1 km
Oasis Mall - 4,2 km
Myndos port - 4,4 km
Bardakci bukt - 4,6 km
Bardakci strand - 4,6 km
Bodrum Dedeman Aquapark - 4,7 km
Skeppsvarv - 4,7 km

Närmaste flygplatser är:
Bodrum (BXN-Imsik) - 37,7 km
Bodrum (BJV-Milas) - 42,1 km
Kos (KGS-Kos Island Intl.) - 551,7 km
Kalymnos (JKL-Kalymnos Island National) - 569,4 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och reception (öppen dygnet runt). Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Här erbjuds utomhuspool och hyrcyklar. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och reception. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Koppla av med din favoritdrink i deras bar eller bar vid poolen. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 08.00 och 10.00. Boendet är stängt mellan 27 mars 2026 och 30 april 2026. Detta boende är stängt under januari, februari, mars, april, december och november.
  • Avgift för flygtransfer: EUR 35 per fordon (enkel resa)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 15 maj till 30 september.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta

Laddar sökresultatet...