Lavender Hotel Sharjah
Sharjah,
Förenade Arabemiraten
Faciliteter
- Pool
- Gym
- Flygplats Dubai (DXB): 21.8 km
- Flygplats Dubai World Central (DWC): 77.5 km
Hotellbeskrivning
Lavender Hotel Sharjah ligger i Sharjah (i området Beach & Coast), en kvarts bilfärd från både Guldmarknaden och City Centre Deira. Detta hotell ligger 18,9 km från Dubai World Trade Centre och 15 km från Dubai Creek. Känn dig som hemma i ett av de 100 luftkonditionerade rummen med minibarer och LED-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Al Khan Beach - 0,5 km
Sharjah-akvariet - 0,9 km
Al Jazeera-parken - 2,6 km
Sharjahs guldmarknad - 3,5 km
Al Majaz strandpromenad - 3,8 km
Expo Centre Sharjah - 3,9 km
Rolla shoppingcenter - 4,7 km
Al Noor-moskén - 4,7 km
Sharjah Mega Mall shoppingcenter - 5,5 km
Sharjah Gold Center - 6,3 km
Sharjah centrum - 6,5 km
Sharjahs Ladies Club - 7,4 km
Sharjah Cricket Stadium - 8,8 km
Al-Maktoum -Sstadiumon - 10,1 km
Sahara Centre (affärsgalleria) - 10,8 km
Närmaste flygplatser är:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 16,2 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 20,5 km
- Avgift för kontinental frukost: AED 37.5 för vuxna och AED 37.5 för barn
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Det kan finnas lokala lagar som gör att ogifta gäster inte kan dela rum. Det är gästernas ansvar att kunna uppvisa äktenskapsbevis om så krävs av boendet.
- Poolen är tillgänglig mellan 08.30 och 19.30.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Alkohol serveras ej och är förbjudet på detta boende.
