Golden Sands 5 Hotel Apartment

Bur Dubai, Förenade Arabemiraten Flagga - Förenade Arabemiraten

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurang
  • A/C

Recensioner

| 4,1/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Golden Sands 5 Hotel Apartment ligger i Dubai (i området Bur Dubai), fem minuter med bil från både Dubai World Trade Centre och BurJuman shoppingcenter. Denna lägenhet ligger 6,8 km från Guldmarknaden och 7,6 km från Dubai Mall. Känn dig som hemma i ett av de 193 rummen som har pentry med kylskåp och spishäll. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 50-tums LCD-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och vattenkokare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

BurJuman shoppingcenter - 1 km
Meena Bazaar - 1,7 km
Dubai Museum - 1,7 km
Textilsouk - 1,8 km
Stora moskén - 1,8 km
Dubai Creek - 2 km
Dubai Cruise Terminal - 2,4 km
Al Hudaiba Park - 2,4 km
The Dubai Heritage Village - 2,5 km
Al Seef - 2,5 km
Kryddsouken - 2,8 km
Zabeel Park - 2,8 km
Deira kryddsouq - 2,9 km
Dubai Frame - 2,9 km
Guldmarknaden - 2,9 km

Närmaste flygplatser är:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 10,4 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 37,8 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 59,5 km

Rekommenderad flygplats för Golden Sands 5 Hotel Apartment är Dubai (DXB-Dubai Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Gratis parkeringsservice erbjuds på plats. Här erbjuder man utomhuspool och fitnesscenter. Denna lägenhet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och livvakter på plats. Gäster kan enkelt ta sig till stranden genom att hoppa på den kostnadsfria strandbussen. Detta boende kommer att renoveras mellan 4 augusti 2026 och 30 september 2026 (slutdatum kan komma att ändras). Följande områden påverkas:
  • Exteriör
  • Korridor
  • Vissa rum

Alternativa bekvämligheter finns tillgängliga på annan plats under renoveringsarbetet.

Renoveringsarbete kommer endast att utföras under kontorstider. Oljud och störningar kommer att hållas till ett minimum.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: AED 300 per boende, per vistelse
  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 20.00.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta

Laddar sökresultatet...