The Grand Hotel

San José, USA Flagga - USA

Faciliteter

  • Pool
  • A/C
  • Gym
  • Spa

Recensioner

| 4,2/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

The Grand Hotel ligger i Sunnyvale (i området Sunnyvale West), 1 min med bil från Silicon Valley och 8 min från Shoreline Amphitheatre. Detta hotell ligger 10,2 km från Levi's Stadium och 11,9 km från Stanford University. Känn dig som hemma i ett av de 104 luftkonditionerade rummen med minibar. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummen har gratis toalettartiklar och badrockar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och gratis dagstidningar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Silicon Valley - 0,1 km
Historic Murphy Avenue - 1,6 km
Golfland USA - 3,3 km
El Camino Hospital - 4,2 km
Stevens Creek Trail - 4,7 km
Mountain View Farmers Market - 4,9 km
Mountain View Center for the Performing Arts - 4,6 km
NASA Ames Visitor Center - 5,8 km
NASA Ames Research - 6,1 km
Moffett Park - 6,2 km
Kaiser Permanente Santa Clara Medical Center - 6,4 km
San Andreas Fault Trail - 6,5 km
Apple Park Visitor Center - 6,8 km
Moffett Federal Airfield - 6,9 km
Computer History Museum - 7 km

Närmaste flygplatser är:
San Jose, CA (SJC-Norman Y. Mineta San Jose Intl.) - 19,3 km
San Carlos, CA (SQL) - 27,1 km
Oakland, CA (OAK-Oakland Intl.) - 63,8 km
San Francisco International Airport (SFO) - 45,2 km

Rekommenderad flygplats för The Grand Hotel är San Jose, CA (SJC-Norman Y. Mineta San Jose Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat business-service, expressutcheckning och gratis dagstidningar i lobbyn. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuder man utomhuspool och fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bankettsal. Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 07.00 och 10.30. Följande anläggningar är stängda på måndag, tisdag, onsdag, torsdag och söndag:
  • Fullständigt spa
  • Bubbelpool

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: USD 200.00 per boende, per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för husdjur: USD 35.00 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 09.00 och 20.00.
  • Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter).
  • Bil behövs inte för transport till och från detta boende.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta

Laddar sökresultatet...