Hotel ILUNION Aqua 3

Valencia, Spanien Flagga - Spanien

Faciliteter

  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • Flygplats Valencia (VLC): 16.1 km

Recensioner

| 4/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Hotel ILUNION Aqua 3 ligger i Valencia (i området Camins al Grau), fem minuters bilfärd från Ciutat de les Arts i les Ciències (Konst- och vetenskapsstaden) och Estadio Mestalla. Detta hotell ligger 2,5 km från Playa de la Malvarrosa och 2,7 km från Valencias hamn. Känn dig som hemma i ett av de 135 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dush över badkar, djupa badkar och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Aqua shoppingcenter - 0,1 km
Prins Felipes vetenskapsmuseum - 0,8 km
Hemisfèric - 1 km
Ciutat de les Arts i les Ciències (Konst- och vetenskapsstaden) - 1 km
Museo Fallero - 1,4 km
Drottning Sofias konstpalats - 1,5 km
Valencia stadsracingbana - 1,6 km
Jardí del Túria - 1,6 km
Gulliver Park - 1,6 km
Marina Real - 1,8 km
Palau de la Musica - 1,9 km
America's Cup Building - 2,4 km
Mercat de Russafa - 2,6 km
Puente de las Flores - 2,6 km
Valencias hamn - 2,7 km

Hotel ILUNION Aqua 3 rekommenderar att du använder flygplatsen Valencia (VLC) - 16 km

Gäster har tillgång till bland annat dator, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Planerar du ett event i Valencia? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 237 kvadratmeter, däribland konferensrum och 4 mötesrum. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, shopping på boendet och bröllopstjänster. Detta hotell i art décostil har även gemensamt vardagsrum, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och bankettsal. Gäster på Hotel ILUNION Aqua 3 kan äta gott på Aqua 3 Breakfast Room. Kontinental frukost serveras på vardagar mellan 07.00 och 10.30 och på helger mellan 07.30 och 11.00 mot en avgift.
  • Avgift för kontinental frukost: EUR 18 för vuxna och EUR 9 för barn
  • Avgift för närliggande parkering: EUR 14.00 per per dag
  • Avgift för husdjur: EUR 30 per husdjur per dag
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Husdjur tillåts endast i vissa rum (avgifter tillkommer, information om detta under Avgifter). Gäster kan få ett av dessa rum genom att kontakta receptionen direkt med hjälp av informationen i bokningsbekräftelsen.

Karta

Laddar sökresultatet...