Prive Hotel Didim
Didim,
Turkiet
Faciliteter
- Pool
- Barnpool
- uppvärmd pool
- Restaurang
- Bar
- A/C
- Gym
- Barnklubb
- Flygplats Bodrum (BJV): 88.8 km
- Flygplats İzmir (ADB): 143 km
Hotellbeskrivning
I Didim ligger Prive Hotel Didim i ett historiskt område, en tio minuters bilfärd från både Didyma och Apollos tempel. Detta hotell med all-inclusive ligger 8,4 km från Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Millî nationalpark och 8,6 km från Apollontemplet. Känn dig som hemma i ett av de 251 luftkonditionerade rummen med gratis produkter i minibar och smart-tv. Sängen har Select Comfort-madrass och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Didyma - 4,8 km
Apollos tempel - 4,6 km
Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Millî nationalpark - 8,4 km
Apollontemplet - 8,6 km
Lunapark - 9,2 km
Andraviken - 9,6 km
Didim Marina - 10,2 km
Üçüncü vik - 10,6 km
Altınkum strand - 11 km
Faustinas bad - 19,3 km
Miletos teater - 19,5 km
Miletus - 19,5 km
Priene - 40,5 km
Iassos antika stad - 50,4 km
Närmaste flygplatser är:
Samos (SMI-Samos Intl.) - 288,2 km
Bodrum (BJV-Milas) - 86,5 km
Leros (LRS) - 344,1 km
Bodrum (BXN-Imsik) - 99,6 km
Izmir (ADB-Adnan Menderes) - 143,2 km
- Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 29 mars till 31 oktober.
- Förhandsbokningar krävs för massage. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Bil rekommenderas för transport till och från detta boende.

