The Breakers Diving & Surfing Lodge

Soma Bay, Egypten Flagga - Egypten

Faciliteter

  • Pool
  • •
  • Barnpool
  • •
  • Restaurang
  • •
  • Bar
  • •
  • A/C
  • •
  • Gym
  • •
  • Flygplats Hurghada (HRG): 53.8 km

Recensioner

| 4,7/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

The Breakers Diving & Surfing Lodge ligger i Soma Bay bredvid en golfbana, 6 min med bil från 7BFT KiteHouse. Detta hotell vid stranden ligger nära Ras Abu Soma dykplats och Tobia Arbaa dykplats. Känn dig som hemma i ett av de 173 luftkonditionerade rummen med minibar och LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Röda havet - 0,1 km
Soma Splash Somabukten - 1 km
Ras Abu Soma dykplats - 1,7 km
7BFT KiteHouse - 4,1 km
Makadi-vattenparken - 25,2 km
Mini Egypt Park - 26,6 km
Safagavarvet - 27 km
Makadibuktens strand - 28 km
Ubåtsutflykter vid Makadi Bay - 29,4 km
Senzo Mall - 39,4 km
Sand City Hurghada - 42,4 km
Aqua Park - 42,6 km
Gamla stan Sahl Hasheesh - 44,6 km
Hurghada Museum - 47,1 km
Sindbad Aqua Park - 51,8 km

The Breakers Diving & Surfing Lodge rekommenderar att du använder flygplatsen Hurghada (HRG-Hurghada Intl.) - 53,7 km

Gäster har tillgång till bland annat limousine- och taxibokning, dator och kemtvätt/tvättjänster. Gäster erbjuds flygtransfer till hotellet mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Ägna lite tid åt dig själv med massage och ansiktsbehandlingar. Efter ett dopp i en av 2 bubbelpooler kan du varva ned på den privata stranden. Detta hotell har även gratis wi-fi, en frisersalong och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Gäster kan enkelt hoppa på den kostnadsfria bussen som rör sig inom ett område på 3 km. The Breakers Diving & Surfing Lodge har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Koppla av med en drink på boendets strandbar eller en av 4 barer/lounger. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 06.30 och 10.30.
  • Avgift för flygtransfer: EGP 2950 per person
  • Avgift för flygplatstransport per barn: EGP 2950 (upp till 18 år)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Förhandsbokningar krävs för massage. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ett barn, 2 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.

Karta

Laddar sökresultatet...