Aurora Oriental Resort Sharm El Sheikh
Nabq Bay,
Egypten
Faciliteter
- Pool
- Barnpool
- Restaurang
- Bar
- A/C
- Gym
- Barnklubb
- Flygplats Sharm el-Sheikh (SSH): 10.0 km
Hotellbeskrivning
Aurora Oriental Resort Sharm El Sheikh ligger i Sharm el-Sheikh (i området Nebk), en kvarts bilfärd från både Nabq Bay och SOHO Square. Detta hotell vid stranden ligger 22 km från Naama Bay och 18,9 km från Domina Coral Bays kongresscenter. Skäm bort dig och bo i ett av 380 rum med eldstäder och plasma-tv. Rummen har privata balkonger/terrasser. Kabel-tv erbjuder underhållning. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Metro Market - 0,2 km
La Strada köpcentrum - 0,3 km
Ras Mohammed (nationalpark) - 1,1 km
Nabq Bay - 2,6 km
Rehana strand - 3,9 km
Det skyddade området Nabq - 5,1 km
Jackson Reef - 9,3 km
SOHO Square - 12,2 km
Soho Square dansande fontän - 12,2 km
SOHO Square Sharm El Sheikh - 12,2 km
Montazah Beach - 13,3 km
Fredstorget - 13,8 km
Shark's Bay - 14,5 km
Shark's Bay Beach - 15,2 km
Sharm El-Sheikh internationella kongresscenter - 16,3 km
Aurora Oriental Resort Sharm El Sheikh rekommenderar att du använder flygplatsen Sharm El Sheikh (SSH-Sharm El-Sheikh Intl.) - 11,1 km
Gäster har tillgång till bland annat limousine- och taxibokning, expressincheckning och expressutcheckning. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferenscenter och mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Tillbringa dagen på den privata stranden eller sjunk ned i en av deras 3 utomhuspooler. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en spelhall. Vill du ge dig ut på en shoppingrunda är det bara att hoppa på boendets buss (avgift tillkommer). Njut av medelhavsköket på La Terrazza Mediterranean, en av de 2 restaurangerna detta hotell ståtar med, eller stanna på rummet och nyttja dess rumsservice dygnet runt. Koppla av med en drink på boendets bar, strandbar eller en av 3 poolbarer.- Avgift för flygtransfer: USD 10 per fordon
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är tillgänglig mellan 10.00 och 17.30.
- Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Upp till 2 barn, 5 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.






