Hotel Beauden, Autograph Collection

Orlando, USA Flagga - USA

Faciliteter

  • Spa
  • Flygplats Orlando (MCO): 20.9 km

Recensioner

| 4,4/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

När du bor på Hotel Beauden, Autograph Collection i centrala Orlando är du endast en kort promenad från Dr. Phillips Center for the Performing Arts och tio minuters promenad från Kia Center. Detta hotell i lyxstil ligger 2,2 km från Camping World Stadium och 9,4 km från Mall at Millenia. Känn dig som hemma i ett av de 247 luftkonditionerade rummen med minibar och LCD-tv. Sängen har bäddmadrass, duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar/dusch, lyxtoalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Orange Avenue - 0,1 km
Orlando rådhus - 0,1 km
Dr. Phillips Center for the Performing Arts - 0,2 km
Church Street Station - 0,4 km
The Social - 0,6 km
Kia Center - 0,6 km
Lake Eola Park - 0,8 km
Lake Eola - 0,8 km
Inter&Co Stadium - 1,1 km
Orlando Regional Medical Center - 1,6 km
Winnie Palmer sjukhus för kvinnor och barn - 1,9 km
Arnold Palmer barnsjukhus - 1,9 km
Camping World Stadium - 2,4 km
Tinker Field - 2,8 km
The Plaza Theatre - 3,6 km

Närmaste flygplatser är:
Orlando International Airport (MCO) - 35 km
Kissimmee, FL (ISM-Kissimmee Gateway) - 40,7 km
Orlando, FL (SFB-Orlando Sanford Intl.) - 43,5 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferensrum och mötesrum. Här har du tillgång till utomhuspool, gratis wi-fi och conciergetjänster. Boendet har även bröllopstjänster, rabatt på närliggande fitnesscenter och bankettsal. Hotellets gäster kan avnjuta en middag på Libra, beställa snacks på deras kafé eller ta det lugnt på rummet med rumsservice dygnet runt. Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller bar vid poolen. Komplett frukost serveras på vardagar mellan 06.30 och 11.00 och på helger mellan 07.00 och 11.00 mot en avgift.
  • Avgift för komplett frukost: USD 25.00–45.00 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för parkeringsservice: USD 42 per dag (möjlighet att köra iväg och komma tillbaka)
  • Avgift för husdjur: USD 150.00 per boende per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Avgift för extrasäng: USD 25.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter).
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta

Laddar sökresultatet...