Enotel Santo da Serra

Santo da Serra, Portugal Flagga - Portugal

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurang
  • Bar
  • Gym
  • Flygplats Madeira (FNC): 8.1 km

Recensioner

| 4,4/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Enotel Santo da Serra ligger i Machico bredvid en golfbana, en fem minuters promenad från både Quinta Da Junta och Santo da Serras marknad. Detta hotell med golfbana ligger 1,5 km från Santo da Serra golfklubb och 6,6 km från Laurisilva på Madeira. Känn dig som hemma i ett av de 68 rummen med plasma-tv. Digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och mörkläggningsgardiner. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Quinta Da Junta - 0,1 km
Santo da Serras marknad - 0,4 km
Santo da Serra golfklubb - 2,4 km
Laurisilva på Madeira - 6,6 km
Aquaparque Madeira - 7,1 km
Igreja Matriz de Machico - 7,8 km
Forte de Nossa Senhora do Amparo - 8,2 km
Machico-stranden - 8,2 km
Santa Cruz strand - 8,3 km
Pico do Facho utsiktspunkt - 9,9 km
Valmuseum - 11,5 km
Madeiras valmuseum - 12,3 km
Funchal Ecological Park Recreation Center - 12,4 km
Faial Beach - 13,3 km
Sao Lourenco Point - 13,4 km

Den största flygplatsen i närheten är Funchal (FNC-Cristiano Ronaldo) - 11,3 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Planerar du ett event i Machico? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 0 kvadratmeter, däribland konferensrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift och avgiftsfri parkering finns även på plats. Du får tillgång till inomhuspool, bastu och fitnesscenter. Detta hotell i medelhavsstil har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 07.30 och 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.00 EUR per person per natt i upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 13 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Poolen är tillgänglig dygnet runt
  • Förhandsbokningar krävs för massage. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Karta

Laddar sökresultatet...