whala!tenerife

Playa de las Américas, Spanien Flagga - Spanien

Faciliteter

  • Pool
  • Barnpool
  • uppvärmd pool
  • Bar
  • Gym
  • Flygplats Tenerife (TFS): 17.8 km

Recensioner

| 4,2/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Whala!tenerife ligger i Arona i anslutning till ett shoppingcenter, en 2 minuters bilfärd från Las Vistas-stranden och 6 minuter från Siam Park. Detta lägenhetshotell med golfbana ligger 7 km från Playa de Fañabé och 1,8 km från Playa de las Américas. Känn dig som hemma i ett av de 80 rummen som har pentry med kylskåp och mikrovågsugn. Rummen har privata balkonger/terrasser. Wi-fi (avgift tillkommer) gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Badrummen har djupa badkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Montaña Chayofita - 0,6 km
Las Vistas-stranden - 0,6 km
Estadio Olímpico Municipal Antonio Domínguez - 0,8 km
Arona Pyramid - 1 km
Playa del Camison - 1,1 km
Playa de las Américas - 1,4 km
Bunkerstranden - 1,5 km
Veronicas Strip - 1,6 km
Playa de Troya - 1,7 km
Golf Las Americas - 1,9 km
Playa De Los Tarajales - 2 km
Magma (konst- och kongresscenter) - 2 km
Torviscas-stranden - 2,2 km
Siam Park - 2,3 km
Siam Mall - 2,3 km

Närmaste flygplatser är:
Teneriffa (TFS-Tenerife del sur) - 17,6 km
La Gomera (GMZ) - 77 km
Santa Cruz de Tenerife (TFN-Tenerife North) - 80,3 km

Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Här kan du koppla av i en av 2 utomhuspooler, och du har även tillgång till hyrcyklar. Boendet har även wi-fi mot en avgift och conciergetjänster. Whala!tenerife har en snackbar/deli där gäster kan köpa nåt gott att äta. Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller bar vid poolen.
  • Avgift för wi-fi på rummet: EUR 20 per vecka (max enheter: 3; avgiften kan variera)
  • Avgift för wi-fi i allmänna utrymmen: EUR 20 per vecka (avgiften kan variera)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Boendet rengörs av städpersonal.

3D-animation

Laddar sökresultatet...