Explorers Hotel

Disneyland Paris, Frankrike Flagga - Frankrike

Faciliteter

  • Pool
  • Barnpool
  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • Avstånd till centrum: 3 km
  • Flygplats Paris CDG (CDG): 39.8 km
  • Närmaste centrum: 3 km
  • Bar: 1 st
  • Hiss
  • Restaurang: 1 st

Recensioner

| 3,8/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Explorers Hotel är ett bra val för den äventyrslystna familjen. Här kan barnen utforska vraket av sjörövarskeppet The Seven Seas Rider och bada i den uppvärmda inomhuspoolen och åka vattenrutschbana.

På hotellet finns även ett stort inomhuslekrum med djungeltema, ett spelrum med roliga tv-spel och en XD biograf. När hunger gör sig påmind finns snacks, enklare rätter och drycker att tillgå på hotellet. Explorers Hotel erbjuder rum med plats för upp till sex personer vilket passar större sällskap.

Från hotellet promenerar du till parkerna i Disneyland® Paris på en halvtimme. Hotellet erbjuder kostnadsfri busstransport till parkerna flera gånger om dagen. Antalet platser är begränsat och resan tar cirka 5–10 minuter.

Observera att entré till Disneyland Paris inte ingår i hotellvistelsen utan måste köpas separat via Disneyland® Paris. På grund av parkens begränsade kapacitet behöver biljetterna registreras i förväg eller köpas som datumbundna entrébiljetter. Entrébiljetter säljs inte på plats i parken.

Karta

Laddar sökresultatet...