Backpackers La Casa De Payaso

Durres, Albanien Flagga - Albanien

Faciliteter

Hotellbeskrivning

I Durrës hittar du Backpackers La Casa De Payaso en kvarts promenad från Blue Star köpcentrum och Aleksandër Moisiu teater. Detta vandrarhem ligger 1,4 km från Bysantinska marknaden och 1,4 km från Durrës forum och romerska bad. Känn dig som hemma i ett av de 3 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns tvättmaskiner och strykutrustning finns på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Blue Star köpcentrum - 0,9 km
Aleksandër Moisiu teater - 1,1 km
Durrës forum och romerska bad - 1,1 km
Durrës hamn - 1,2 km
Bysantinska marknaden - 1,2 km
Bulevardi Epidamn - 1,3 km
S:t Lucias katolska kyrka - 1,4 km
Fatih moské - 1,5 km
Aleksandër Moisius husmuseum - 1,6 km
Durrës amfiteater - 1,6 km
Sankt Pavel och Sankt Astius ortodoxa kyrka - 1,6 km
Durrës venetianska torn - 1,7 km
Durrës arkeologiska museum - 2 km
Kungliga villan i Durrës - 2 km
Sfinksi utsiktsplats - 2,5 km

Den största flygplatsen i närheten är Tirana (TIA-Nene Tereza Intl.) - 34,3 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring och tvättmöjligheter. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition för skador: EUR 10 per dag
  • Stadsskatt: 1.47 EUR per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för värdeförvaringsskåp på rummet: EUR 5 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta

Laddar sökresultatet...