Ereza Los Hibiscos
Puerto del Carmen,
Spanien
Faciliteter
- Pool
- Barnpool
- Restaurang
- Bar
- hotell för vuxna
- Avstånd strand: 50 m
- Flygplats Lanzarote (ACE): 9.6 km
- Kokvrå
- Hiss
- Utomhuspool
- Restaurang
- WiFi
- Barnpool
- Parkering
- Bar
- Poolbar
Hotellbeskrivning
Ereza Los Hibiscos erbjuder en välkomnande vistelse bara en kort promenad från de gyllene sandstränderna vid Playa Grande i Puerto del Carmen, Lanzarote. Detta bekväma lägenhetshotell är idealiskt för familjer, par och vänner som vill njuta av den livliga atmosfären i öns mest populära semesterort. Med sitt centrala läge har gästerna enkel tillgång till butiker, restauranger och livligt nattliv, allt inom gångavstånd.
Rymliga lägenheter på Ereza Los Hibiscos har separata sovrum, ett vardagsrum med bäddsoffa och en privat balkong eller terrass, många med havs- eller poolutsikt. Varje enhet inkluderar ett pentry utrustat för lätta måltider, en matplats och ett modernt badrum med dusch eller badkar. Daglig städning säkerställer en avkopplande och bekymmersfri semesterupplevelse.
Gästerna kan koppla av vid den stora utomhuspoolen, som omges av solstolar och en barnpool för yngre besökare. Restaurangen på plats serverar en mängd lokala och internationella rätter, medan poolbaren erbjuder uppfriskande drycker och snacks under hela dagen. Gratis Wi-Fi finns tillgängligt i allmänna utrymmen, och en lekplats håller barnen underhållna.
Ereza Los Hibiscos är perfekt beläget för att utforska Lanzarotes attraktioner, med stranden bara 200 meter bort och flygplatsen en 10-minuters bilresa. Den närliggande strandpromenaden inbjuder till avkopplande promenader längs kusten, och utflykter till Timanfaya nationalpark eller öns berömda vulkaniska landskap kan enkelt ordnas. Njut av en avkopplande och bekväm bas för ditt Lanzarote-äventyr.


