Ionian Sea View Luxury Villas

Kefalonia, Grekland Flagga - Grekland

Faciliteter

  • Flygplats Zakinthos (ZTH): 105 km

Hotellbeskrivning

Ionian Sea View Luxury Villas ligger i Kefalonia vid vattnet, ett stenkast från Joniska havet. Denna villa i lyxstil ligger 22,5 km från Argostolis hamn och 8,7 km från Kateliosstranden. Skäm bort dig och bo i ett av 2 individuellt inredda rum med eldstäder och privata bubbelpooler inomhus. Rummen har privata inredda terrasser. Kök utrustat med stor kyl/frys, spishäll och mikrovågsugn. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 32-tums LCD-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Privat badrum med dush över badkar, bubbelbadkar och regndusch. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Joniska havet - 0,1 km
Kateliosstranden - 8,7 km
Kato Kateleios hamn - 9 km
Kato Kateleios strand - 9,4 km
Trapezaki strand - 9,5 km
Agia Varvara Katelios Beach - 9,6 km
Agios Thomas strand - 11,7 km
Agios Gerasimos kloster - 14 km
Moúnta - 14 km
Sankt Georgs slott - 14 km
Pessada strand - 14,3 km
Bysantinska kyrkomuseet - 14,4 km
Agios Andreas kloster - 14,6 km
Limni Tzanata - 14,7 km
Agios Georgios slott - 15 km

Närmaste flygplatser är:
Argostolion (EFL-Kefalonia Island Intl.) - 20,2 km
Zakynthos (ZTH-Zakynthos Intl.) - 100,7 km

Rekommenderad flygplats för Ionian Sea View Luxury Villas är Argostolion (EFL-Kefalonia Island Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning och expressutcheckning. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här får du tillgång tilll utomhuspool och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi och utomhusgrill.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.50 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per boende per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.

Karta

Laddar sökresultatet...