Hotel Pelikan
Bar,
Montenegro
Faciliteter
- Restaurang
- Bar
- Flygplats Podgorica (TGD): 22.6 km
Hotellbeskrivning
I Virpazar ligger Hotel Pelikan, 4 min med bil från Moracafloden och 6 min med bil från Skadarsjön. Detta hotell med familjevänlig profil ligger 16 km från Sutomore Beach och 20,7 km från Susanj Beach. Känn dig som hemma i ett av de 20 luftkonditionerade rummen med kylskåp. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns skrivbord och strykjärn/strykbräda. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Moracafloden - 4,2 km
Skadarsjön - 5,9 km
Kopitović Vingård - 9 km
Tabija fästning - 15,9 km
Sutomore Beach - 16 km
Susanj Beach - 20,7 km
Kyrkan av St. Jovan Vladimir - 22,2 km
Kung Nikolas palats - 22,3 km
Buljarica-stranden - 23,5 km
Bar hamn - 24,5 km
Sankt Nikolaus kyrka - 24,5 km
Romerska mosaiker - 25 km
Elias kyrka - 25 km
Röda kommunens minneshus - 25,2 km
Islamic Cultural Center - 26,2 km
Närmaste flygplatser är:
Podgorica (TGD) - 22,4 km
Tivat (TIV) - 57,4 km
Rekommenderad flygplats för Hotel Pelikan är Podgorica (TGD).
Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här får du tillgång tilll nattklubb och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och cykelparkering. Hotel Pelikan har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Koppla av med en drink på boendets bar eller en av 5 strandbarer. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 07.30 och 10.30.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 1.00 EUR per person per natt i upp till 30 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 30.00 per person (enkel resa)
- Avgift för tidig incheckning: EUR 5 (endast i mån av tillgång)
- Avgift för sen incheckning: EUR 5 för incheckning mellan 22.00 och 00.00
- Avgift för sen utcheckning: EUR 5 (endast i mån av tillgång)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
