Honder International Hotel

Guangzhou, Kina Flagga - Kina

Faciliteter

  • Flygplats Guangzhou (CAN): 39.4 km

Hotellbeskrivning

Honder International Hotel ligger i Guangzhou (i området Tianhe), en tio minuters bilfärd från både Beijing Road gågata och Canton Fair Complex. Detta hotell ligger 6,7 km från Canton-tornet och 11,7 km från Shangxiajius gågata. Känn dig som hemma i ett av de 163 luftkonditionerade rummen med minibar. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrummen har lyxtoalettartiklar och bidéer. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Sydkinesiska tekniska universitetet (Wushan Campus) - 0,1 km
Vattenfall i Östra stationens torg - 1,3 km
Sydkinesiska jordbruksuniversitetet - 1,8 km
CITIC Plaza (skyskrapa) - 1,9 km
South China Normal University - 1,9 km
Zhongtian Shopping Mall - 2,1 km
Tianhe-stadion - 2,5 km
Taikoo Hui - 2,5 km
Grandview shoppingcenter - 2,6 km
OneLink Walk - 2,7 km
Dongfeng-parken - 2,8 km
Jinanuniversitetet - 3,1 km
Tee Mall - 3,2 km
Zhujiang-parken - 4,1 km
Tianhe Park - 4,3 km

Närmaste flygplatser är:
Baiyun International Airport (CAN) - 41,6 km
Foshan (FUO-Shadi) - 37,6 km

Rekommenderad flygplats för Honder International Hotel är Baiyun International Airport (CAN).

Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferenscenter och 66233888 mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig på begäran), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här har du tillgång till fritidsnöjen som gym och säsongsöppen utomhuspool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bankettsal. Ta dig en bit mat på CHIN-CHIN SUSHI BAR, en av de 4 restauranger detta hotell ståtar med, eller stanna på rummet och nyttja dess rumsservice (under begränsade tider). Mindre måltider finns även på deras kafé. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00. Boendets klass, som har angetts av vårt betygsystem, är baserad på boendets typ, bekvämligheter och tjänster.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: CNY 500.00 per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukost enligt egen beställning: CNY 128 för vuxna och CNY 78 för barn
  • Avgift för flygtransfer: CNY 600 per fordon (tur och retur)
  • Avgift för extrasäng: CNY 400.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är öppen mellan januari och december.

Karta

Laddar sökresultatet...