HYATT house Chicago/Schaumburg

Chicago, USA Flagga - USA

Faciliteter

Hotellbeskrivning

I Schaumburg ligger HYATT house Chicago/Schaumburg i affärskvarteren, en fem minuters bilfärd från Woodfield Mall och Schaumburg Convention Center. Detta hotell ligger 2,2 km från LEGOLAND® Discovery Center och 5,2 km från Harper College. Känn dig som hemma i ett av de 134 rummen som har kök med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 32-tums platt-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns skrivbord, separata sittutrymmen och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Woodfield Mall - 1,3 km
LEGOLAND® Discovery Center - 2,2 km
Spring Valley - 2,3 km
Schaumburg Convention Center - 2,4 km
Topgolf - 3,6 km
The Chicago Athenaeum - 3,7 km
Schaumburg Medieval Times - 4,4 km
Harper College - 5,2 km
Heritage Park - 5,8 km
OSHA Training Institute - 6,7 km
Arlington Lakes Golfklubb - 6,7 km
Pirates Cove Childrens Theme Park (nöjespark) - 7,5 km
The Water Works Indoor Water Park - 7,6 km
Ascension Alexian Brothers Medical Center - 7,6 km
Hilldale Golf Club - 7,7 km

Närmaste flygplatser är:
Chicago O'Hare International Airport (ORD) - 23,5 km
Chicago, IL (PWK-Chicago Executive) - 21,7 km
Chicago, IL (DPA-Dupage) - 36,7 km
Chicago Midway Airport (MDW) - 58,2 km

Rekommenderad flygplats för HYATT house Chicago/Schaumburg är Chicago O'Hare International Airport (ORD).

Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här finns bland annat tillgång till bastu och fitnesscenter. Detta hotell har även gratis wi-fi, en tv i allmänt utrymme och gasgrillar. En gratis frukostbuffé erbjuds på vardagar mellan 06.30 och 09.30 och på helger mellan 07.00 och 10.00. Följande anläggningar är stängda på måndag, tisdag, onsdag, torsdag och söndag:
  • Bar/lounge

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: USD 150 per boende, per natt
  • Deposition för städning: USD 250.00 per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Deposition för husdjur: USD 75 per vecka
  • Avgift för husdjur: USD 75 per boende per vecka (max USD 175 per vistelse) plus USD 100 som engångsavgift för städning
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • En del anläggningar kan ha begränsad tillgänglighet. Gäster kan kontakta receptionen för mer information med hjälp av kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Bil behövs inte för transport till och från detta boende.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta

Laddar sökresultatet...