Republic Apartments
Brisbane,
Australien
Faciliteter
- Flygplats Brisbane (BNE): 15.6 km
Hotellbeskrivning
Republic Apartments placerar dig mitt i Brisbane, 9 min promenad från Howard Smith Wharves och 11 min promenad från Queen Street Mall. Detta lägenhetshotell ligger 1,4 km från Brisbane Showgrounds och 2,6 km från Suncorp Stadium. Känn dig som hemma i ett av de 20 individuellt möblerade rummen som har kök med kylskåp och ugn. Rummen har privata balkonger. Gratis fast internetanslutning och wi-fi tillhandahålls, och underhållning erbjuds i form av en platt-tv med digitalkanaler. På rummet finns separata sittutrymmen och mikrovågsugnar; spjälsängar (avgift tillkommer) finns på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
ANZAC Square War Memorial - 0,7 km
Howard Smith Wharves - 0,7 km
Chinatown Mall - 0,8 km
Waterfront Brisbane - 0,8 km
Brunswick Street Mall - 0,8 km
Brisbane Private Hospital - 0,8 km
Queen Street Mall - 0,9 km
Fortitude Music Hall - 0,9 km
Brisbane Riverside Markets - 1 km
City Hall Clock Tower - 1 km
King George Square - 1 km
Brisbane City Hall - 1 km
Museum of Brisbane - 1 km
Story Bridge - 1,1 km
Roma Street Parkland - 1,1 km
Den största flygplatsen i närheten är Brisbane Airport (BNE) - 16,8 km
Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och bagageförvaring. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Här erbjuds utomhuspool och fitnesscenter. Detta lägenhetshotell har även gratis wi-fi och utomhusgrill. Republic Apartments har en livsmedelsaffär/närbutik där gäster kan köpa nåt gott att äta.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: AUD 300 per vistelse
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Parkeringsavgift: AUD 25 per natt
- Spjälsäng (babysäng): AUD 10.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
- Poolen är tillgänglig mellan 06.00 och 22.00.
- Höjdbegränsning gäller för parkering.
- Boendet rengörs av städpersonal.
