Ivy and Eve Apartments by CLLIX

Brisbane, Australien Flagga - Australien

Faciliteter

  • Flygplats Brisbane (BNE): 17.6 km

Hotellbeskrivning

I Brisbane-området South Brisbane ligger Ivy and Eve Apartments by CLLIX, fem minuters promenad från Brisbane Convention and Exhibition Centre och Queensland Performing Arts Centre. Detta lägenhetshotell ligger 0,5 km från Queensland Museum och 0,5 km från South Bank Parklands. Känn dig som hemma i ett av de 169 rummen som har kök med stor kyl/frys och ugn. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 50-tums LCD-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns separata sittutrymmen och mikrovågsugnar. Städning erbjuds varje vecka. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Brisbane Convention and Exhibition Centre - 0,4 km
Queensland Performing Arts Centre - 0,4 km
Queensland Museum - 0,4 km
Queenslands statliga bibliotek - 0,5 km
Queensland Art Gallery - 0,5 km
South Bank Parklands - 0,5 km
Gallery of Modern Art - 0,6 km
Wheel of Brisbane - 0,7 km
Queensland Conservatorium - 0,8 km
Treasury Building - 0,9 km
Queen Street Mall - 1 km
Streets Beach - 1,1 km
Brisbane City Hall - 1,3 km
Museum of Brisbane - 1,3 km
Queensland Police Service Academy - 1,3 km

Den största flygplatsen i närheten är Brisbane Airport (BNE) - 19,2 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring och hiss. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Du får tillgång till bland annat utomhuspool, bubbelpool och fitnesscenter. Detta lägenhetshotell har även gratis wi-fi och utomhusgrill.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: AUD 200 per boende, per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för parkering under tak: AUD 25 per natt (möjlighet att köra ut och komma tillbaka)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 3 procent

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 07.00 och 22.00.
  • Höjdbegränsning gäller för parkering.
  • Boendet rengörs av städpersonal.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta

Laddar sökresultatet...