Oakwood Premier Incheon
Seoul,
Sydkorea
Faciliteter
Hotellbeskrivning
Oakwood Premier Incheon placerar dig mitt i Incheon, 6 min promenad från Songdo Convensia Convention Center och 12 min promenad från NC Cube Canal Walk. Detta lägenhetshotell i lyxstil ligger 1,9 km från Songdo Central Park och 2,4 km från Hyundai Premium Outlet Songdo. Känn dig som hemma i ett av de 423 individuellt inredda rummen som har kök med kylskåp och ugn. Gratis fast internetanslutning och wi-fi. Underhållning erbjuds i form av en 55-tums LED-tv med kabelkanaler. Badrummen har badkar och dusch, djupa badkar och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Songdo Convensia Convention Center - 0,5 km
NC Cube Canal Walk - 1 km
Tri-bowl - 1,2 km
Songdo Central Park - 1,4 km
G-Tower - 1,5 km
Inchons universitet - 1,8 km
Hyundai Premium Outlet Songdo - 2,1 km
Incheon-bron - 2,2 km
Jack Nicklaus golfklubb Korea - 2,4 km
Triple Street - 2,7 km
Songdo Yoowonji - 4 km
Incheon Landing Memorial Monument Hall - 4,3 km
Isak Bowling Center - 4,5 km
Yeonsu-gus kansli - 5 km
Incheon Dohobu Cheongsa - 7,3 km
Närmaste flygplatser är:
Seoul (ICN-Incheon Intl.) - 29,2 km
Seoul (GMP-Gimpo Intl.) - 54,4 km
Rekommenderad flygplats för Oakwood Premier Incheon är Seoul (ICN-Incheon Intl.).
Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, business-service och gratis dagstidningar i lobbyn. Detta lägenhetshotell har 4 konferensrum för olika typer av möten och events. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här har du tillgång till fitnesscenter, gratis wi-fi och conciergetjänster. Lägenhetshotellets restaurang Oak Restaurant serverar lunch och middag, men du kan även beställa snacks på deras kafé eller slappa på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukostbuffé serveras på vardagar mellan 06.30 och 10.00 och på helger mellan 06.30 och 10.30 mot en avgift. Boendets klass, som har angetts av vårt betygsystem, är baserad på boendets typ, bekvämligheter och tjänster.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: KRW 100000 per boende, per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: KRW 47000 för vuxna och KRW 28000 för barn
- Deposition för husdjur: KRW 500000 per vistelse
- Avgift för husdjur: KRW 77000 per husdjur per natt (maximalt KRW 110000 per vistelse)
- Avgift för extrasäng: KRW 60500.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Husdjur tillåts endast i vissa rum och det tillämpas även andra begränsningar vad gäller husdjur (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter). Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.
- Boendet rengörs av städpersonal.

