JW Marriott Hotel Tokyo
Tokyo,
Japan
Faciliteter
- Restaurang
- Spa
- Flygplats Tokyo (HND): 14.5 km
Hotellbeskrivning
JW Marriott Hotel Tokyo ligger centralt i Tokyo, en fem minuters bilfärd från både Tokyo Tower och Tokyo Bay. Detta hotell i lyxstil ligger 6,4 km från Kejserliga palatset och 6,5 km från Shibuya Crossing. Känn dig som hemma i ett av de 200 luftkonditionerade rummen med minibarer och smart-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar och dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, vattenkokare och gratis flaskvatten. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Keio-universitetet - 1,9 km
Shiba Park - 2,5 km
Yebisu Garden Place - 3 km
Meguroflodens körsbärsblomspromenad - 3 km
Tokyo Tower - 3,1 km
Roppongi Hills - 3,2 km
Tokyo Bay - 3,3 km
Regnbågsbron - 3,4 km
Tokyo City View - 3,6 km
TeamLab Borderless: MORI Building DIGITAL ART MUSEUM - 3,7 km
Hamarikyus trädgård - 4 km
Tokyo Midtown - 4 km
Suntory Hall (konserthus) - 4,2 km
Hibiya-parken - 4,8 km
Ginza Six - 4,9 km
Närmaste flygplatser är:
Tokyo (HND-Haneda) - 13,3 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 75,2 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: JPY 6500 för vuxna och JPY 3250 för barn
- Avgift för parkering under tak: JPY 2000 per natt
- Avgift för parkeringsservice: JPY 8000 per natt
- Avgift för extrasäng: JPY 18975.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är tillgänglig mellan 06.30 och 21.30.
- Förhandsbokningar krävs för spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
- Observera att vissa boenden inte tillåter gäster med tatueringar att använda boendets allmänna bad.
