The Land of Legends Nickelodeon Hotels & Resorts Antalya
Belek,
Turkiet
Faciliteter
- Flygplats Antalya (AYT): 27.0 km
- Det här hotellet är alla barns favoritval när det gäller både inredning och teman och precis som namnet avslöjar går allt i Nickelodeon tema med figurer som SpongeBob Squarepants, PAW Patrol, DORA, Teenage Mutant Ninja Turtles och Star Trek. I tillägg har man som boende även fritt inträde till Turkiets största nöjespark Land och Legends som ligger alldeles bredvid som även där bla innefattar Nicklodeon Land.
- När man reser till detta hotellet blir det en vecka helt i fokus på barnens nöjen men hela upplevelsen uppskattas alla åldrar.
- Childpool
- För föräldrar och andra resenärer finns ett avkopplande SPA där man kan njuta av egentid och sköna behandlingar i det turkiska badet.
- Restaurant
- Restaurant
- När kvällen kommer somnar de flesta barnen med ett leende på läppana och vaknar redo att ta sig an en ny dag med nya äventyr och minnen för livet.
Hotellbeskrivning
Hotellet saknar beskrivning.
