Hotel Casa Izel Roma Norte

Mexico City, Mexiko Flagga - Mexiko

Faciliteter

  • Restaurang
  • Flygplats Mexico City (MEX): 16.1 km

Hotellbeskrivning

Hotel Casa Izel Roma Norte ligger centralt i Mexico City, en fem minuters bilfärd från både Självständighetsängeln och Paseo de la Reforma. Detta hotell ligger 3,7 km från World Trade Center Mexico City och 6,3 km från Zócalo. Känn dig som hemma i ett av de 25 rummen med minibarer och smart-tv. Sängen har duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, lyxtoalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Parque España - 0,3 km
Cibeles-fontänen - 0,4 km
Parque México - 0,5 km
Fuente de La Diana Cazadora - 1,1 km
Paseo de la Reforma - 1,2 km
Självständighetsängeln - 1,4 km
Torre Mayor - 1,5 km
Blackberry Auditorium - 1,5 km
USA:s ambassad - 1,5 km
Reforma 222 shoppingcenter - 1,8 km
Monumento a los Ninos Heroes - 1,8 km
Centro Médico Nacional Siglo XXI (sjukhus) - 1,9 km
Chapultepec Park - 2 km
Museo de Cera - 2 km
Arena México - 2,1 km

Närmaste flygplatser är:
Benito Juarez internationella flygplats (MEX) - 12,8 km
Santa Lucía, Mexiko (NLU-Felipe Ángeles Intl.) - 44,2 km
Toluca, Estado de Mexico (TLC-Toluca Intl.) - 55,6 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Detta hotell har 2 restauranger. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 07.00 och 11.00.
  • Avgift för husdjur: USD 30 per husdjur per natt (maximalt USD 30 per vistelse)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta

Laddar sökresultatet...