Bande Hotel Tempozan

Osaka, Japan Flagga - Japan

Faciliteter

Hotellbeskrivning

I Osaka-området Minato ligger BANDE HOTEL TEMPOZAN, en kvarts promenad från Osaka-akvariet Kaiyukan och Legoland Discovery Center. Detta hotell ligger 4,8 km från Kyocera Dome Osaka och 5,6 km från Universal Studios Japan. Känn dig som hemma i ett av de 226 rummen. Satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar/dusch, bidéer och hårtorkar. Gäster erbjuds telefon och skrivbord, såväl som städning dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Tempozans enorma pariserhjul - 0,9 km
Mount Tempozan - 0,9 km
Legoland Discovery Center - 1 km
Osakas kommunala idrottslokal - 1,1 km
Osaka-akvariet Kaiyukan - 1,1 km
Solaniwa-Onsen Osaka Bay Tower - 3,1 km
Osaka Bay Tower - 3,2 km
Kyocera Dome Osaka - 4,2 km
Osaka Prefectural Government Sakishima Building - 3,9 km
Hamnen i Osaka - 4,4 km
Intex Osaka - 4,7 km
Ookini Arena Maishima - 5,4 km
Universal Studios Japan - 5,6 km
Universal Citywalk® Osaka - 5,6 km
Zepp Osaka Bayside - 6,4 km

Närmaste flygplatser är:
Osaka (ITM-Itami) - 22,5 km
Kobe (UKB) - 36,2 km
Osaka (KIX-Kansai Intl.) - 43,2 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och tvättmöjligheter. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras varuautomat. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.30 till 09.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: JPY 1650 för vuxna och JPY 1650 för barn

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.

Karta

Laddar sökresultatet...