Hotel Sanje OB Soči

Ljubljana, Slovenien Flagga - Slovenien

Faciliteter

  • Spa
  • Flygplats Ljubljana (LJU): 110 km

Recensioner

| 4,5/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Hotel Sanje OB Soči ligger i Bovec och placerar dig 21 km från Lago del Predil och 21,8 km från Kobarid museum. Detta hotell med familjevänlig profil ligger 22 km från Kozjak vattenfall och 22 km från X Point. Skäm bort dig och bo i ett av 19 individuellt möblerade rum med golvvärme och LCD-tv. Rummen har privata balkonger. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan kabelkanaler står för underhållningen. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Kluže fästning - 0,6 km
Soca Rider - 0,7 km
Bovec Sportcenter - 0,9 km
Bovecs flygplats - 1,1 km
Mount Kanin Ski Resort - 1,4 km
Vogel linbana - 2 km
Ravelniks friluftsmuseum - 2 km
Isonzo - 2,2 km
Golf Bovec - 3,9 km
Kluže-fortet - 4 km
Virje vattenfall - 4,5 km
Triglav nationalpark - 2,9 km
Boka-vattenfallet - 7,5 km
Stora Soča-ravinen - 9,5 km
Seggiovia Veliki Graben - 11,8 km

Hotel Sanje OB Soči rekommenderar att du använder flygplatsen Ljubljana (LJU - Joze Pucnik) - 113,3 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring, tvättmöjligheter och bibliotek. Planerar du ett event i Bovec? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 3 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Flygtransfer tur/retur och hämtning vid järnvägsstationen erbjuds gäster mot en avgift. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage. Med bubbelpooler och bastu är det enkelt att koppla av efter en lång dag i skidbacken. Boendet har även gratis wi-fi, barnpassning mot en avgift och skidförvaring. Gäster kan snabbt och enkelt ta sig till skidbackarna med den kostnadsfria skidbussen. Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 09.30. Hotelstars Union tilldelar officiella stjärnklassificeringar för boenden i Slovenien. Detta boende har klassificerats som 3 stars.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.00 EUR per person per natt för vuxna; 1.00 EUR per natt för gäster mellan 7 och 17 år. Skatten gäller inte barn under 7 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 18 för vuxna och EUR 9 för barn
  • Anläggningsavgift: EUR 8 per person. Inkluderar användning av: bastu

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ingen avgift tas ut för barn som är 5 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.

Karta

Laddar sökresultatet...