Filoxenion Luxury Rooms & Lofts

Nafplion, Grekland Flagga - Grekland

Faciliteter

  • Flygplats Aten (ATH): 169 km

Hotellbeskrivning

Filoxenion Luxury Rooms & Lofts ligger i Nafplio (i området Nafplios centrum), ett stenkast från både Nationalgalleriets annex i Nafplion och Kolokotronis Park. Denna lägenhet ligger 0,5 km från Nafplios hamn och 0,5 km från Krigsmuseum. Känn dig som hemma i ett av de 9 luftkonditionerade rummen som har pentry med kylskåp och ugn. Rummen har privata balkonger/terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv erbjuder underhållning. På rummet finns skrivbord och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Nationalgalleriets annex i Nafplion - 0,1 km
Kolokotronis Park - 0,2 km
Nafplios hamn - 0,5 km
Krigsmuseum - 0,6 km
Ayios Georgios kyrka - 0,6 km
Komboloi Museum - 0,7 km
Peloponnesian Folklore Foundation Museum - 0,7 km
Agios Spyridonas-kyrkan - 0,7 km
Frankoklisias katolska kyrka - 0,7 km
Konstitutionstorget - 0,8 km
Arvanitia-stranden - 0,8 km
Nafplios arkeologiska museum - 0,8 km
Nafplion Promenade - 0,9 km
Mpoyrtzi - 0,9 km
Palamidis fästning - 1,1 km

Den största flygplatsen i närheten är Aten (ATH-Eleftherios Venizelos) - 168,4 km

Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.50 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per boende per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Spjälsäng (babysäng): EUR 50.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Boendet rengörs av städpersonal.

Karta

Laddar sökresultatet...