Hotel Das Himberg
Wien,
Österrike
Faciliteter
- Bar
- Flygplats Wien (VIE): 17.5 km
Hotellbeskrivning
Hotel Das Himberg ligger i Himberg nära flygplatsen, 7 min med bil från Laxenburg Schlosspark. Detta hotell ligger 18,9 km från Wiener Staatsoper och 19,1 km från Stefansdomen. Känn dig som hemma i ett av de 69 luftkonditionerade rummen med LED-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Laxenburg Schlosspark - 6,5 km
Danube-Auen nationalpark - 12,3 km
Zentralfriedhof - 12,3 km
Donaufloden - 13,8 km
Shopping City Süd - 15,8 km
Theater Akzent - 16 km
Landstrasser Hauptstrasse - 16,2 km
Vienna Twin Tower - 16,2 km
Wiens universitets botaniska trädgård - 16,3 km
Belvedere - 16,3 km
Gasometers - 16,4 km
Business Park Vienna - 16,5 km
Wiens tekniska universitet - 16,7 km
Heeresgeschichtliches Museum - 16,7 km
Kärntner Strasse - 16,9 km
Hotel Das Himberg rekommenderar att du använder flygplatsen Vienna International Airport (VIE) - 12,7 km
Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. Planerar du ett event i Himberg? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 40 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och conciergetjänster. Hotel Das Himberg har en snackbar/deli där gäster kan köpa nåt gott att äta. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. En gratis frukostbuffé erbjuds på vardagar mellan 06.00 och 11.00 och på helger mellan 07.00 och 11.00. Hotelstars Union tilldelar officiella stjärnklassificeringar för boenden i Österrike. Detta boende har klassificerats som 4 stjärnor.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.60 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 15 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för husdjur: EUR 15 per husdjur per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
- Avgift för extrasäng: EUR 25.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
