Hotel Zenit Convento San Martín
San Sebastián,
Spanien
Faciliteter
- Pool
- Flygplats Bilbao (BIO): 99.1 km
Hotellbeskrivning
Hotel Zenit Convento San Martín ligger i San Sebastián (i området San Sebastiáns centrum), en tio minuters promenad från både Playa de Concha och Concha-promenaden. Detta hotell i lyxstil ligger 0,2 km från Biscayabukten och 0,9 km från Academia de Baile Natalia y Fermin. Känn dig som hemma i ett av de 79 rummen med minibarer. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Badrum med badkar eller dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Concha-promenaden - 0,1 km
Catedral del Buen Pastor - 0,3 km
Playa de Concha - 0,5 km
Postbyggnad - 0,5 km
Biscayabukten - 0,5 km
Academia de Baile Natalia y Fermin - 0,5 km
Ponte Maria Cristina - 0,6 km
Zaldiko Maldikoa - 0,6 km
Alderdi-Eder Parkea - 0,7 km
Danscentrum - 0,7 km
San Sebastians rådhus - 0,8 km
Palacio Goikoa - 0,8 km
Casino Kursaal - 0,9 km
San Sebastiáns hamn - 1 km
San Sebastián Turismo - 1 km
Närmaste flygplatser är:
San Sebastian (EAS) - 21,5 km
Biarritz (BIQ-Pays Basque) - 49 km
Bilbao (BIO) - 100,3 km
- Avgift för frukostbuffé: EUR 25 för vuxna och EUR 25 för barn
- Parkeringsavgift: EUR 25 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 10 juni till 21 september.
- Poolen är tillgänglig mellan 10.00 och 22.00.
