HomeHotel Salzberg
Salzburg,
Österrike
Faciliteter
- Flygplats Salzburg (SZG): 23.9 km
Hotellbeskrivning
I Berchtesgaden ligger HomeHotel Salzberg, en 1 minuters bilfärd från Berchtesgadens saltgruva och 9 minuters bilfärd från Wimbachklamm. Detta hotell ligger 10,6 km från Nationalpark Berchtesgaden och 12,6 km från Untersberg. Känn dig som hemma i ett av de 24 rummen med LED-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Badrummen har dusch och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och vattenkokare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Berchtesgaden saltgruva - 0,5 km
Berchtesgadens saltgruva - 0,6 km
Watzmann vattenpark - 1,1 km
Kreisklinik Berchtesgaden - 1,5 km
Weinfeldlift - 1,9 km
AlpenCongress - 2,1 km
Hotel Zum Türken WWII-bunkrar - 3 km
Haus der Berge - 3 km
Sommerrodelbahn Obersalzberg - 3,7 km
Götschen skidcenter - 6 km
Gruensteinlift - 6,8 km
Jennerbahn skidlift - 7 km
Seealm-Ring - 7,2 km
Königssee - 7,7 km
Bad Dürrnbergs saltgruva - 8,5 km
Närmaste flygplatser är:
Salzburg (SZG-W.A. Mozart) - 23,9 km
Franz Josef Strauss International Airport (MUC) - 193,1 km
Innsbruck (INN-Kranebitten) - 199,9 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 3.10 EUR per person per natt för vuxna; 1.55 EUR per natt för gäster mellan 7 och 16 år. Skatten gäller inte barn under 7 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Spjälsäng (babysäng): EUR 10.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
