Urban Apartments 17 Executive Suits
Tbilisi,
Georgien
Faciliteter
- Flygplats Tbilisi (TBS): 19.9 km
Hotellbeskrivning
Urban Apartments 17 Executive Suits ligger i hjärtat av Tbilisi, en tio minuters promenad från både Rustaveli aveny och Georgiens vetenskapsakademi. Detta lägenhetshotell i lyxstil ligger 0,9 km från Rosenrevolutionstorget och 1 km från Tbilisis konserthall. Skäm bort dig och bo i ett av 15 individuellt inredda rum med golvvärme. Kök utrustat med stor kyl/frys, ugn och mikrovågsugn. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. På rummet finns skrivbord och separata sittutrymmen. Städning erbjuds på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Rustaveli aveny - 0,5 km
Georgiens vetenskapsakademi - 0,6 km
Tbilisis konserthall - 0,7 km
Samaia Garden - 0,8 km
Rosenrevolutionstorget - 0,8 km
Vinfabrik N1 - 1 km
Operan i Tbilisi - 1 km
Tbilisi State University - 1,2 km
Rustaveli teatern - 1,2 km
Marjanishvili-teatern - 1,4 km
9 April Park - 1,4 km
Mtatsminda Pantheon (gravplats) - 1,4 km
Mtatsminda Park - 1,4 km
Mtatsminda Mountain - 1,4 km
Georgiens nationalgalleri - 1,4 km
Urban Apartments 17 Executive Suits rekommenderar att du använder flygplatsen Tbilisi (TBS-Tbilisi Intl.) - 18,3 km
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Flygtransfer tur/retur är gratis (tillgänglig dygnet runt). Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och conciergetjänster. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 11.00.- Avgift för frukostbuffé: USD 12 per person (ungefärligt pris)
- Parkeringsavgift: USD 20 per dag
- Avgift för städning: USD 50 per dag
- Spjälsäng (babysäng): USD 25.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
