Vista Hotel
Tbilisi,
Georgien
Faciliteter
- Flygplats Tbilisi (TBS): 19.4 km
Hotellbeskrivning
Vista Hotel ligger i Tbilisi (i området Centrala Tbilisi), fem minuter med bil från både Frihetstorget och Tbilisi stadshus. Detta hotell ligger 0,7 km från Mtatsminda Pantheon (gravplats) och 1,1 km från Rustaveli aveny. Känn dig som hemma i ett av de 18 luftkonditionerade rummen med minibarer och platt-tv. Rummen har privata inredda balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Rustaveli aveny - 0,6 km
Operan i Tbilisi - 0,7 km
Mtatsminda Pantheon (gravplats) - 0,8 km
Rosenrevolutionstorget - 0,8 km
Rustaveli teatern - 0,8 km
Georgiens vetenskapsakademi - 0,8 km
Georgiens nationalgalleri - 0,9 km
9 April Park - 0,9 km
Samaia Garden - 1 km
Kashvetikyrkan - 1 km
Rustaveli Cinema - 1,1 km
Georgiens nationalmuseum - 1,2 km
Galleria Tbilisi - 1,2 km
Georgiska konst- och kulturcentret - 1,2 km
Tbilisis konserthall - 1,3 km
Den största flygplatsen i närheten är Tbilisi (TBS-Tbilisi Intl.) - 17,9 km
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här får du tillgång tilll hyrcyklar och kan njuta av utsikten från takterrassen och trädgården. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en tv i allmänt utrymme. Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice dygnet runt. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 10.00.- Avgift för kontinental frukost: GEL 25 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för flygtransfer: GEL 40 per fordon (enkel resa)
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
- Avgift för extrasäng: GEL 40.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
- Ett barn, 5 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.

