Robinson Djerba Bahiya -
Djerba,
Tunisien
Faciliteter
- Flygplats Djerba (DJE): 35.8 km
Hotellbeskrivning
ROBINSON DJERBA BAHIYA - All inclusive ligger i Aghir på stranden, en tio minuters bilfärd från både Sidi Mehrez-stranden och Vincci Helios Aqua Park. Detta boende med all-inclusive ligger 1,8 km från Tourgueness fyr och 2,1 km från Jarbas park. Känn dig som hemma i ett av de 396 rummen med kylskåp och platt-tv. Rummen har privata balkonger. Satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, hårtorkar och badrockar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Vincci Helios Aqua Park - 1 km
Tourgueness fyr - 1,5 km
Jarbas park - 1,7 km
Lalla Hadria-museet - 1,8 km
Sidi Mehrez-stranden - 3,2 km
Essaguia-stranden - 4,7 km
Souk Midoun - 7 km
Grand Casino de Djerba - 9,2 km
Fadhloun-moskén - 10,3 km
Ras R'mal - 11,8 km
Djerbas traditionella kulturarvsmuseum - 20,4 km
Ghazi Mustapha-fästningen - 20,9 km
Libyska marknaden - 20,9 km
Hamnen i Houmt Souq - 21,7 km
El Ghriba-synagogan - 22,5 km
Den största flygplatsen i närheten är Houmt Souk (DJE-Djerba - Zaris) - 36 km
Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan passa på att njuta av massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här har du tillgång till bland annat nattklubb, utomhustennisbanor och utomhuspool. Detta boende har även gratis wi-fi, barnpassning mot en avgift och en spelhall. Ta en bit mat på Beach, eller prova något annat. detta boende har 2 restauranger och ett kafé. Koppla av med en drink på boendets strandbar, bar vid poolen eller en av 3 barer/lounger. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 07.30 och 11.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Undantag kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: 1.00 TND per boende per vistelse
- Turistavgift: TND 12.00 per person per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta boende innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Boendet rengörs av städpersonal.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
