Bahía Apartments
Teneriffa,
Spanien
Faciliteter
- Flygplats Teneriffa norra (TFN): 47.3 km
Hotellbeskrivning
Bahía Apartments ligger i Icod de los Vinos vid vattnet, en tio minuters bilfärd från både Teneriffas stränder och Playa de San Marcos. Detta lägenhetshotell ligger 23,6 km från Lago Martianezs simbassänger och 2,1 km från San Marcos kyrka. Känn dig som hemma i ett av de 7 individuellt inredda rummen som har pentry med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns separata sittutrymmen och mikrovågsugnar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Playa de San Marcos - 0,2 km
San Marcos kyrka - 1,8 km
Drakträdet El Drago Milenario - 1,9 km
Parque del Drago - 2 km
Isla Baja - 3,2 km
Playa del Guincho - 3,3 km
Playa Moreno - 3,6 km
Playa de las Aguas - 4,5 km
Teneriffas stränder - 4,5 km
ARTlandya-museet - 4,8 km
Cueva del Viento-grottan - 4,9 km
Cueva del Viento - 6,2 km
Santa Ana-klostret - 6,3 km
Plaza Juan Gonzalez de la Torre - 6,6 km
Malpéi - 8,9 km
Närmaste flygplatser är:
Santa Cruz de Tenerife (TFN-Tenerife North) - 48,3 km
Teneriffa (TFS-Tenerife del sur) - 67,8 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En skadedeposition på EUR 100 debiteras innan incheckning.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för husdjur: EUR 70 per boende per vistelse
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
