Riad Nashira & Spa

Marrakech, Marocko Flagga - Marocko

Faciliteter

  • Restaurang
  • Bar
  • Spa
  • Flygplats Marrakesh (RAK): 7.9 km

Hotellbeskrivning

I Marrakech-området Medina ligger Riad Nashira & Spa, en kvarts promenad från Marrakech-museet och Ben Youssef Madrasa. Denna riad med familjevänlig profil ligger 2,3 km från Jemaa el-Fnaa och 2,4 km från Koutoubia-moskén. Känn dig som hemma i ett av de 16 individuellt möblerade rummen med minibarer och dvd-spelare. Sängen i ditt rum har Select Comfort-madrass. Gratis fast internetanslutning och wi-fi. Underhållning erbjuds i form av en 40-tums LCD-tv med satellitkanaler. Badrummen har lyxtoalettartiklar och bidéer. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Dar el Bacha-palatset - 0,7 km
Zawiya Sidi Bel Abbes - 0,8 km
Souk Cherifia - 0,8 km
Parfymmuseet - 0,8 km
Ensemble Artisanal - 0,8 km
Le Jardin Secret - 0,8 km
Den hemliga trädgården Medina Marrakech - 0,8 km
Dar Bellarj - 0,9 km
Zaouia El Abassia - 0,9 km
Ben Youssef-moskén - 0,9 km
Mouassine-fontänen - 0,9 km
Mouassine-moskén - 0,9 km
Almoravid Koubba - 1 km
Marrakech-museet - 1 km
Ben Youssef Madrasa - 1 km

Riad Nashira & Spa rekommenderar att du använder flygplatsen Marrakech (RAK-Menara) - 7,7 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, limousine- och taxibokning och dator. På denna riad erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferensrum och mötesrum. Gäster har mot en avgift tillgång till flygtransfer tur/retur (tillgänglig dygnet runt) och hämtning vid järnvägsstationen. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan passa på att njuta av massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Utöver skidåkningen har du här även tillgång till gym och utomhuspool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Gäster kan enkelt ta sig till stranden eller shoppingcentret med boendets buss (avgift tillkommer). Du kan äta gott på denna riads restaurang och kafé. Här har du även tillgång till rumsservice. Koppla av med din favoritdrink i deras bar eller bar vid poolen. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 07.30 och 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 30.00 MAD per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: MAD 220 per rum (enkel resa)
  • Parkeringsavgift: MAD 50.00 per dag
  • Avgifter för parkering efter utcheckning: MAD 50 per natt
  • Avgift för närliggande parkering: MAD 50 per per natt
  • Avgift för extrasäng: MAD 100.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
  • Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta denna riad innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta

Laddar sökresultatet...