Lysko Gjestegaard
Larviks kommun,
Norge
Faciliteter
- Flygplats Oslo (OSL): 183 km
Hotellbeskrivning
Lysko Gjestegaard ligger i Larvik vid sjön, en tio minuters promenad från både Farris hall och Bolgens kulturhus. Detta bed and breakfast vid stranden ligger 1 km från Larvik turistinformation och 1,3 km från Bokeskogens park. Känn dig som hemma i ett av de 3 rummen som har kök med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv erbjuder underhållning. På rummet finns skrivbord och mikrovågsugnar. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Tollerodden park - 0,1 km
Herrgården - 0,4 km
Farris hall - 0,5 km
Berg gamla kyrka - 0,5 km
Karistranda - 0,5 km
Bolgens kulturhus - 0,8 km
Larvik turistinformation - 0,8 km
Larviks museum - 1,1 km
Batteristranda - 1,1 km
Bokeskogens park - 1,2 km
Jordfallet - 2,2 km
Mester'n Fritidssenter - 3,2 km
Monument över polarskeppet Fram - 3,3 km
Hvittensand - 3,4 km
Larvik Golfklubb - 3,7 km
Närmaste flygplatser är:
Sandefjord (TRF-Torp) - 23,4 km
Gardermoen lufthavn (OSL) - 183,7 km
- Avgift för husdjur: NOK 200 per husdjur per vistelse
- Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Husdjur tillåts endast i vissa rum och det tillämpas även andra begränsningar vad gäller husdjur (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter). Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

