Diamond Star Hotel

Kastelli, Grekland Flagga - Grekland

Faciliteter

  • Pool
  • Flygplats Kreta Chania (CHQ): 68.8 km

Recensioner

| 4,8/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

I Kissamos hittar du Diamond Star Hotel en kvarts bilfärd från Phalasarna och Kissamos hamn. Detta hotell ligger 42,3 km från Agia Marina strand och 46,8 km från Kalamaki-stranden. Känn dig som hemma i ett av de 23 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. I badrummen finns badkar eller dusch. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Phalasarna - 3,2 km
Trachilos strand - 9,5 km
Kissamos hamn - 9,7 km
Mávros Mólos - 11,8 km
Telónio strand - 13,9 km
Kissamos Stadium - 14,9 km
Imeri Gramvousa - 18,6 km
Gonia kloster - 29,5 km
Ravdouha Beach - 29,6 km
Orthodox Academy of Crete - 29,7 km
Tavrontis Beach - 30,7 km
Afrata Beach - 31,4 km
Vouves olivträd - 33,8 km
Karavitakis vingård - 33,8 km
Máleme strand - 34,7 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring, bibliotek och värdeförvaringsskåp i receptionen. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här har du tillgång till säsongsöppen utomhuspool och kan njuta av trädgården. Detta hotell har även gratis wi-fi och en tv i allmänt utrymme. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 1.50 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 5.00 per boende per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 12 för vuxna och EUR 7 för barn
  • Spjälsäng (babysäng): EUR 10.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Poolen är öppen mellan maj och oktober.
  • Poolen är tillgänglig mellan 09.00 och 20.00.

Karta

Laddar sökresultatet...