Pigeon Square Rooms

Sarajevo, Bosnien-Hercegovina Flagga - Bosnien-Hercegovina

Faciliteter

Hotellbeskrivning

Pigeon Square Rooms ligger i hjärtat av Sarajevo, ett stenkast från både duvtorget och Sebilj Fountain. Detta hotell ligger 0,3 km från Sarajevos gamla ortodoxa kyrka och 0,3 km från Baščaršija Džamija. Känn dig som hemma i ett av de 8 rummen. Laga din egen mat i det delade/gemensamma köket. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummen har dusch och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Duvtorget - 0,1 km
Sebilj Fountain - 0,1 km
Baščaršija Džamija - 0,1 km
Sarajevos gamla ortodoxa kyrka - 0,1 km
Ortodox kyrka - 0,2 km
Sarajevos stadshus - 0,2 km
Gazi Husrev-Beg-moskén - 0,3 km
Brusa Bezistan - 0,3 km
Kejsarmoskén - 0,3 km
Gazi Husrev-begov bezistan shoppingcenter - 0,4 km
Ferhadija Street - 0,4 km
Sarajevo 1878–1918 - 0,4 km
Latinska bron - 0,4 km
Krigsbarndomsmuseum - 0,5 km
Svrzos hus - 0,5 km

Pigeon Square Rooms rekommenderar att du använder flygplatsen Sarajevo (SJJ-Sarajevo Intl.) - 10,3 km

Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, kemtvätt/tvättjänster och bagageförvaring. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 januari till 5 januari, EUR 2.05 per person per natt.
  • Stadsskatt: Från 6 januari till 30 juni, EUR 1.53 per person per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 juli till 31 augusti, EUR 2.05 per person per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 september till 24 december, EUR 1.53 per person per natt.
  • Stadsskatt: Från 25 december till 31 december, EUR 2.05 per person per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta

Laddar sökresultatet...